Cyklobusy a cyklostezky

Cyklobusy a cyklostezky

V letní sezóně jsou opět v provozu Krkonošské turistické linky se speciálně upravenými autobusy k přepravě jízdních kol. V červnu každou So a Ne, v červenci a srpnu denně a v září Čt, So, Ne s svátek.
Cyklobusy mohou využít k přepravě po Krkonoších také pěší turisté.

Krkonošské cyklobusy - Krkonošské turistické linky naleznete v autobusových jízdních řádech, které obdržíte v turistických informačních centrech a na portálu IDOS.
Příplatek za jízdní kolo je ve výši 10 Kč.

Krkonoše nabízí mnoho pěkných a zajímavých terénů pro horská i trecková kola. Od lehčích cyklotras v Podkrkonoší až po technicky a fyzicky náročnější trasy v horách. Pokud se necítíte na náročnější šlapání do kopce, můžete využít lanové dráhy a vychutnat si dlouhé sjezdy. Můžete také využít cyklobusy - speciálně upravené autobusy pro přepravu kol, jejichž jízdní řády naleznete níže. Na kole se s vyjímkou 1.zóny Krkonošského národního parku dostanete prakticky všude, ale můžete jezdit pouze po oficiálních cyklotrasách. Tím, že toto pravidlo budete dodržovat, uchováte vzácnou krkonošskou přírodu i pro Vaše děti. Cykloprodejny, cykloservis i půjčovny kol najdete téměř ve všech obcích.


Náš tip:
Cyklobusem vyjeďte až na Špindlerovu boudu a dále po polské cyklotrase do Przesieky. Zpět přes Szklarskou Porebu na západ či Karpacz na východ. Cyklobusy Vás z Harrachova a Pomezních Bud dovezou do výchozího místa.

Cyklobusy a cyklostezky

1. Trasa: Harrachov - Rokytnice n.J. - Vrchlabí - Janské Lázně - Svoboda n.Ú. - Pec pod Sněžkou - Pomezní boudy

2. Trasa: Jilemnice - Vítkovice, Horní Mísečky

3. Trasa: Vrchlabí - Špindlerův Mlýn - Špindlerovka

4. Trasa: Trutnov - Svoboda nad Úpou - Horní Maršov - Horní Malá Úpa

5. Trasa: Žacléř - Trutnov

Fotogalerie