Skiareály

Skiareály

SKIRESORT ČERNÁ HORA - PEC:  Janské Lázně / Svoboda nad Úpou / Černý Důl / Pec pod Sněžkou
Skiresort Černá hora je novým lyžařským regionem s platností společné jízdenky, vzniklý spojením lyžařských areálů v Janských Lázních, Černém Dole a Svobodě nad Úpou. Skiresort Černá hora nabízí návštěvníkům rozmanité lyžařské terény s celkovou délkou sjezdovek 20km (77% vybaveno technickým sněhem), 4 lanovými dráhami a 22 lyžařskými vleky, kde si každý lyžař či snowboardista jistě najde to "své". Areál v Janských Lázních disponuje novou 8-mi místnou kabinkovou lanovou dráhou, sjezdovými tratěmi všech druhů obtížnosti, patřící k nejdelším v Čechách (délka až 3km), sáňkaři mohou využít jedinečné 3.5km dlouhé Černohorské sáňkařské cesty. Areál v Černém Dole je charakteristický svým romantickým a klidným prostředím se širokými sjezdovkami, moderně vybaveným KIDparkem pro výuku lyžování a SNOWparkem se speciálními překážkami a skoky. Areál ve Svobodě n. Úpou - Duncan je areálem rodinného typu, který nabízí návštěvníkům zdarma stálou slalomovou trať s časomírou, její reservace je možná i pro privátní akce. Skiresort Černá hora věnuje velkou pozornost pravidelné úpravě běžeckých tratí v délce přes 70km, v hlavní sezóně je přeprava lyžařů mezi areály zajištěna skibusy.

Skiareály

Skiareály

Svoboda nad Úpou

Lyžařský areál DUNCAN se nachází ve Svobodě nad Úpou směr Janské Lázně. Lyžařský areál má 3 vleky v délce 340m, 300m, 200m s přepravní kapacitou 1800 osob za hodinu. Areál je oblíben především rodinami s dětmi a začátečníky. Je možné si vybrat od cvičných louček až po náročnější sjezdový terén. Ve večerních hodinách je vlek v provozu s umělým osvětlením. V areálu naleznete občerstvení, lyžařské školy, půjčovny sportovního vybavení. Areál je součástí skiareálu Janské Lázně - Černá hora. Staví zde skibus jezdící zdarma mezi městem Svoboda nad Úpou a skiareálem Černá hora.


Skiareály

Skiareály

Malá Úpa - Pomezní Boudy
Lyžařské centrum se nachází v katastru obce Malá Úpa ve východní části Krkonoš v těsné blízkosti státní hranice s Polskem. Centrum nabízí lyžování ve dvou areálech. Přímo v centru obce Malá Úpa byl v roce 2009 slavnostně otevřen nový skiareál Pomezky. Lyžování na kilometr dlouhé a šedesát metrů široké sjezdovce si skvěle vychutnají zejména začínající a středně pokročilí carvingoví lyžaři. Ve skiareálu Pomezky si mohou návštěvníci Malé Úpy zalyžovat na jedné z nejvýše položených červených sjezdovek v České republice. Sjezdové tratě areálu U Kostela jsou vedeny po jihozápadním svahu Pomezního hřebenu, z něhož se nabízí jedinečný pohled na nejvyšší horu České republiky – Sněžku. Lyžařům jsou zde k dispozici čtyři lyžařské vleky v délce od 300 m do 1000 m, které doplňuje provázkový vlek pro dětské návštěvníky. Areál nabízí ideální podmínky pro rodiny s dětmi, začínající a středně zdatné lyžaře, jejichž schopnostem je přizpůsobena obtížnost jednotlivých sjezdových tratí. Čekací doby na lyžařských vlecích jsou minimální. Přístup lyžařů do areálu je zajištěn skibusem od centrálního parkoviště Celnice. Běžecké tratě v délce 10 km jsou průběžně upravovány.


Skiareály

Skiareály

Pec pod Sněžkou
Lyžařský areál v Peci pod Sněžkou je jedním z největších lyžařských areálů ve východních Krkonoších. V areálu je možné si vybrat od cvičných louček až po náročné sjezdové terény. Ve večerních hodinách jsou v provozu 3 vleky s umělým osvětlením, z toho je sjezdovka Javor nejdelším a nejlépe osvětleným svahem v České republice. Pro vyznavače snowboardingu je v provozu velký funpark.

Skiareály